Mafia: Trilogy PS4, Xbox One ve PC için Duyuruldu

Mafia: Trilogy PS4, Xbox One ve PC için Duyuruldu

13 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: Ara Sahne

Yayıncı 2K Games ve geliştirici Hangar 13, Mafia: Trilogy’i PlayStation 4, Xbox One ve PC (Steam, Epic Games Store) için resmi olarak duyurdu. 

Çıkış tarihi ile detaylar henüz açıklanmadı. Oyun, 19 Mayıs Türkiye saati ile 19:00’da tanıtılacak.

İlk oyunu 2003 yılında Mafia: City Of Lost Heaven adında yayınlanan serinin ikinci oyununu bekleyenler, uzun süre beklemek zorunda kalmıştı. İlk oyundan yaklaşık 7 sene sonra Mafia 2 yayınlandı ve oyun büyük övgüler aldı. Serinin iki oyunu arasında bu kadar zaman farkı olmasının nedenlerinden birinin de yayıncı değişikliği olduğu düşünülüyor.

Serinin yapımcılığını 2000’den 2004 yılına kadar Gathering of Developer yaparken 2005 yılında bu şirket yerini 2K Games’e bıraktı. Haberimizin başında bahsettiğimiz serinin oyunlarından derlenmiş üçleme olan Mafia Trilogy de 2K Games tarafından yapılıyor. 2K Games’e birçok kişi NBA 2K oyunlarından aşina diyebiliriz. Bu tarz oyunlarıyla gündeme gelmeyi başaran 2K Games, Mafia 3 oyununda da başarılı bir iş çıkarmıştı.

Aslında 2K Games, bir süredir Mafia ile alakalı sinyaller verse de henüz resmileşmiş bir bilgi bulunmuyordu ancak bugün Mafia hayranlarını sevindirecek haber geldi. Üç oyunun derlendiği Mafia Trilogy’nin fragmanı yayınlandı. Fragmanın üçleme hakkında çok fazla detay içerdiği söylenemez ancak oyunun hangi platformlarda çıkacağı açıkça belirtilmiş.