Avengers 5’te Marvel Karakterlerinin Hepsi Birden Yer Alabilir

Avengers 5’te Marvel Karakterlerinin Hepsi Birden Yer Alabilir

28 Kasım 2020 Kapalı Yazar: Ara Sahne

Marvel evreninden ayrılan Robert Downey Jr (Iron Man) ve Chris Evans’ı (Captain America) Avergers’a (Yenilmezler) döndürme umutları devam ediyor. Her iki süper kahramanın da Avengers 5 ile seyirciyle tekrar buluşacağı konuşuluyor. Bu teorinin kaynağı ise Ant-Man 3 (Karınca Adam) ile ilgili ortaya çıkan yeni ayrıntılar.

Kang the Conqueror’ın (Jonathan Majors) Ant-Man 3’ün kötü adamı olacağı ortaya çıktığından beri hayranlar, gelecek Marvel filmleri hakkında bazı tahminler yürütmeye başladı. Bunlardan biri de Avengers 5’in Marvel Sinematik Evreni’nin (MSE) çoklu evrenini birleştireceği ve bütün karakterlerin gözükebileceği oldu. Teoriye göre, Kang the Conqueror, aynı zamanda Avengers’ın Thanos’tan sonra karşılaşacağı asıl düşman olacak

Eğer bu gerçekleşirse, Avengers 5’in, mini çizgi roman serisi Avengers Forever’dan ilham alabileceği ihtimalini doğurduğu belirtiliyor.

Screen Rant’ın haberine göre, 1990’larda yayımlanan söz konusu çizgi romanda, Rick Jones adında süper kahramanları tekrar ortaya çıkartmasına yarayan kozmik güçleri olan bir Avengers üyesi bulunuyor.

Serinin ilerleyen safhalarında Rick Jones, Kang the Conqueror’ın gelecekten gelen bir versiyonuyla savaşırken kendisine yardım etmesi için Kaptan Amerika ve Hawkeye gibi Avengers üyelerini canlandırıyor.

Hikayenin devamında Rick Jones ve ekibinin yolu, Thor ve Iron Man gibi birçok süper kahramanla daha kesişiyor.

Marvel, Sonsuzluk Taşları üzerine yapılan birkaç bireysel mücadeleyle Avengers: Sonsuzluk Savaşı ve Avengers: Endgame’e ortam hazırlamıştı. Hayranlar, buna benzer şekilde, stüdyonun Doctor Strange in the Multiverse of Madness, Örümcek-Adam 3, Loki ve WandaVision gibi çoklu evrende geçen 4. Faz projelerini kullanarak Avengers 5’e bir kapı açacağını tahmin ediyor.

Söz konusu filmdeyse Avengers Forever’ı kullanmak her ihtimali mümkün kılabiliyor. Zira bu çizgi roman sayesinde Marvel, hiçbir sınır olmadan bütün evrenleri ve zamanları ziyaret edebilir.

Çünkü Rick Jones, gücü sayesinde farklı zamanlardan ve evrenlerden birçok süper kahramandan bir ekip kurabilir. Örneğin, öldüğü bilinen Iron Man’i ve Bruce Banner’in daha vahşi eski halini bir araya getirebilir.