Netflix, “Geleceğe Dönüş”ü Sansürledi

Netflix, “Geleceğe Dönüş”ü Sansürledi

21 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: Ara Sahne

Michael J. Fox ve Christopher Lloyd’un başrolünü paylaştığı efsanevi bilim kurgu filmi Geleceğe Dönüş sansüre uğradı. Netflix’te yayınlanan Back To The Future’ın bir sahnesinde dergi kapağı kısmının kesildiği ortaya çıktı.

Robert Zemeckis’in yönetmen koltuğuna oturduğu Back To The Future serisi gündemden düşmüyor. Son olarak Josh Gad’ın Youtube programına konuk olan film ekibi bu kez Netflix yüzünden hayranların şok geçirmesine neden oldu. Geleceğe Dönüş 2 filminin bir sahnesinin sansürlendiği fark edildi ve konu sosyal medyaya taşındı. Netflix, filmde Marty McFly’ın bir dergiyi karıştırdığı sahneden derginin sayfalarının kesildiği görüldü. “Ooh La La” isimli magazin dergisinin kapak görselinde yer alan görüntü özellikle kesilmişti.

Back To The Future 2’nin konusu ise şöyleydi: Marty ile çılgın bilim adamı dostu Dr. Brown için, bir kez daha zaman makinesine çevirdikleri DeLorean’a başvurma zamanı. Marty bu kez 2015’e gidip henüz doğmamış çocuğuna yardım etmek zorunda kalacak. Elbette bunu yaparken ortalığı karıştıp zamanın dokusuna ve düzenine zarar verecek.

Beyazperde