Ağır Siklette Dev Rövanş Bu Gece UFC 241’de! Nate Diaz Geri Dönüyor..

Ağır Siklette Dev Rövanş Bu Gece UFC 241’de! Nate Diaz Geri Dönüyor..

17 Ağustos 2019 0 Yazar: Caner Altıntaş

UFC 241, bu gece sabaha karşı Anaheim, Kaliforniya’daki Honda Center’da yapılacak.

Gecenin ana maçında UFC ağır siklet şampiyonu Daniel Cormier, eski şampiyon Stipe Miocic ile unvan koruma maçına çıkacak. Bu iki dövüşçü daha önce UFC 226’da karşılaşmışlar ve Cormier rakibini nakavt etmişti.

Daniel Cormier, bu karşılaşma ile birlikte ikinci kez unvan koruma maçına çıkacak. Cormier, ilk unvan koruma maçında Derrick Lewis’i ikinci rauntta pes ettirmeyi başarmıştı.

Eski bir olimpik güreşçi olan Daniel Cormier, profesyonel MMA kariyerinde 24 maça çıktı 22 galibiyet 1 mağlubiyet aldı. 1 maçı da sonuçsuz kaldı. 40 yaşındaki dövüşçü, kariyerindeki tek mağlubiyeti Jon Jones’tan aldı. Cormier, Jones’a ikinci kez kaybetmişti fakat Jones’un doping yaptığı tespit edilince maç sonuçsuz olarak tescil edildi.

Eski UFC ağır siklet şampiyonu Stipe Miocic, geçen yıl Daniel Cormier’e yenildikten sonraki ilk maçına çıkacak. 36 yaşındaki dövüşçü, 2015 yıından bu yana çıktığı 7 maçın 6’sını kazanmayı başardı. Miocic, toplam MMA kariyerinde ise 21 maça çıktı 18 galibiyet 3 mağlubiyet aldı.

Gecenin yan ana maçında aylardır beklenen bir geri dönüş gerçekleşecek. Nate Diaz, 3 yıl aradan sonra ilk maçına çıkacak. Diaz, eski UFC hafif siklet şampiyonu Anthony Pettis ile karşılaşacak.

Nate Diaz, son iki maçına Conor McGregor karşısında çıkmıştı. Diaz, McGregor’u ilk maçta submission ile mağlup ederek büyük sükse yapmıştı. Daha sonra Diaz, McGregor ile yaptığı rövanş maçını çok yakın bir puanlama sonucu kaybetmişti.

Anthony Pettis, son yıllarda inişli çıkışlı bir performans gösteriyor. Pettis, son 4 yılda çıktığı 10 maçın 4’ünü kazandı 6’sını kaybetti. 32 yaşındaki dövüşçü, son maçında Stephen Thompson’u nakavt etmiş başarmıştı.

Gecenin bir diğer önemli maçında orta siklet dövüşçüleri Yoel Romero ile Paulo Costa karşılaşacak. Bu karşılaşmayı kazanan isim, orta siklette şampiyonluk maçına çıkma yolunda büyük bir avantaj elde edecek.

UFC 241’nin ana kart maçları bu gece sabaha karşı TSİ 05.00’te başlayacak ve S Sport Plus’tan canlı olarak yayınlanacak.