Avustralya’da Şampiyonlar Karşı Karşıya Geliyor

Avustralya’da Şampiyonlar Karşı Karşıya Geliyor

5 Ekim 2019 0 Yazar: Ara Sahne

UFC 243, bu gece sabaha karşı Avustralya’nın Melbourne kentindeki Marvel Stadyumu’nda yapılacak.

Gecenin ana maçında UFC orta siklet şampiyonu Robert Whittaker ile geçici şampiyon Israel Adesanya karşı karşıya gelecek. Bu karşılaşmayı kazanan isim orta sikletin tartışmasız şampiyonu olacak.

Yeni Zelandalı dövüşçü Robert Whittaker, ikinci kez unvan koruma maçına çıkacak. Whittaker, UFC orta siklet şampiyonluğunu 2017 yılında Yoel Romero’yu puanla yenerek almıştı. 28 yaşındaki dövüşçü, geçen sene Romero ile bir kez daha karşılaşmış ve rakibini yine puanla mağlup etmişti.

Robert Whittaker, çıktığı son 9 maçı kazanmayı başardı. Whittaker, toplam MMA kariyerinde ise 24 maça çıktı 20 galibiyet 4 mağlubiyet aldı.

Israel Adesanya, UFC orta siklet geçici şampiyonluk kemerini Nisan ayında Kelvin Gastelum’u puanla yenerek kazandı. Kickbokstan profesyonel MMA’e geçiş yapan Nijeryalı dövüşçü, MMA kariyerinde çıktığı 17 maçı da kazandı.

Gecenin yan ana maçında hafif siklet dövüşçüleri Al Iaquinta ile Daniel Hooker karşılaşacak. Iaquinta, son maçında Donald Cerrone’ye puanla mağlup olmuştu. Hooker ise son maçında James Vick’i nakavt etmişti.

UFC 243’ün ana kart maçları bu gece sabaha karşı TSİ 05.00’de başlayacak ve S Sport Plus’tan canlı olarak yayınlanacak.