BMF Kemeri Jorge Masvidal’in!

BMF Kemeri Jorge Masvidal’in!

3 Kasım 2019 0 Yazar: Ara Sahne

UFC 244, bu sabaha karşı New York’taki tarihi Madison Square Garden’da yapıldı.

UFC’nin 500.organizasyonu olan UFC 244’ün ana maçında Jorge Masvidal ile Nate Diaz, BMF (Baddest Motherf**cker) kemeri için karşı karşıya geldi. Masvidal, rakibini 3.rauntta teknik nakavtla (doktor kararı) mağlup etti ve BMF kemerinin sahibi oldu.

Doktorlar, Jorge Masvidal’in sert darbeleri sonrasında yüzünde büyük dezenformasyonlar oluşan Nate Diaz’ın 3.raundun sonunda maça devam etmemesine karar verdiler ve maçı bitirdiler. Bu karar seyirciler ve Jorge Masvidal tarafından tepkiyle karşılandı.

Jorge Masvidal, maç sonunda; “Nate Diaz’a da söyledim bu maçı tekrar yapacağız. Ben rakibimin bilincini kaybetmeden kafesten ayrılmasını istemem.” diyerek rövanş maçı yapılacağını ifade etti. Nate Diaz ise; “Senin k*çını tekmelemek için geri döneceğim o… çocuğu.” diyerek rövanş maçı istediğini belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump, Jorge Masvidal – Nate Diaz maçını Madison Square Garden’da izledi. Maçın sonunda kazanan isme kemeri Dwayne “The Rock” Johnson takdim etti.

Gecenin yan ana maçında Kelvin Gastelum ile Darren Till karşılaştı. Till, rakibini puanla mağlup etti. İngiliz dövüşçü, bu sonuçla birlikte ilk orta siklet maçından galip ayrılmış oldu.

UFC 244’ü Madison Square Garden’da 20.143 seyircinin izlediği ve 6.575.996 dolar seyirci hasılatının yapıldığı açıklandı. Gecenin performansı bonusunu Corey Anderson ile Kevin Lee kazandı. Gecenin maçı bonusu ise Stephen Thompson – Vicente Luque karşılaşmasına gitti.