BMF Kemeri Bu Gece Sahibini Buluyor

BMF Kemeri Bu Gece Sahibini Buluyor

2 Kasım 2019 0 Yazar: Ara Sahne

UFC tarihinin 500.organizasyonu olan UFC 244, bu gece sabaha karşı New York’taki tarihi Madison Square Garden’da yapılacak.

Gecenin ana maçında Jorge Masvidal ile Nate Diaz, BMF (Baddest Motherf**cker) kemeri için karşı karşıya gelecek.

Nate Diaz, son maçında Anthony Pettis’i yendikten sonra “baddest motherf**cker”ın kim olduğunu belirlemek için Jorge Masvidal ile maça çıkmak istediğini söylemişti. Masvidal de bu meydan okumayı hemen kabul etmişti. UFC başkanı Dana White, bu maçın gerçekleşeceğini ve bu karşılaşma için sadece bir maçlık kemer verileceğini açıklamıştı.

Sadece tek maçlık olacak bu kemeri, kazanan dövüşçüye Hollywood yıldızı ve WWE efsanesi Dwayne “The Rock” Johnson takdim edecek.

Bu iki çılgın dövüşçünün kapışması dövüş severlere müthiş bir mücadele vaadediyor. Jorge Masvidal, son maçında Ben Askren’i 5 saniyede nakavt ederek dikkatleri üzerine çekmişti. Nate Diaz ise 3 yıllık aranın ardından geçen Ağustos ayında Anthony Pettis maçıyla kafeslere geri dönmüş ve rakibini puanla yenmeyi başarmıştı.

Gecenin yan ana maçında Kelvin Gastelum ile Darren Till karşılaşacak. Yarı orta siklette çıktığı son iki maçı kaybeden Till, bu karşılaşma ile birlikte orta siklete geçiş yapacak.

UFC 244’ün ana kart maçları, bu gece sabaha karşı TSİ 05.00’den itibaren S Sport’tan canlı olarak yayınlanacak.