Büyük Maç Geldi Çattı! Israel Adesanya ile Paulo Costa Kozlarını Paylaşıyor!

Büyük Maç Geldi Çattı! Israel Adesanya ile Paulo Costa Kozlarını Paylaşıyor!

26 Eylül 2020 Kapalı Yazar: Ara Sahne

UFC 253, bu gece sabaha karşı Abu Dabi’deki UFC dövüş adasında yapılacak.

Gecenin ana maçında UFC orta siklet şampiyonu Israel Adesanya ile Paulo Costa karşı karşıya gelecek. Aylardır büyük bir rekabet içerisinde olan bu iki dövüşçü bu maçla birlikte kozlarını paylaşacak.

Geçen yıl Robert Whittaker’ı nakavt ederek UFC orta siklet kemerini kazanan Israel Adesanya, bu karşılaşma ile birlikte ikinci kez kemerini korumaya çalışacak. Adesanya, ilk kemer koruma maçını Mart ayında Yoel Romero ile yapmış ve rakibini puanla mağlup etmişti.

Paulo Costa, UFC’de gösterdiği etkileyici performansı kemer ile süslemeyi hedefliyor. 2017 yılında UFC’ye giren Costa, üst üste aldığı nakavtlı galibiyetlerle dövüş severlerin beğenisini topladı. Brezilyalı dövüşçü, son maçında Yoel Romero’yu müthiş bir mücadele sonunda puanla mağlup ederek kemer maçına çıkmaya hak kazandı.

İki dövüşçü de bu karşılaşmaya namağlup olarak geliyor. Israel Adesanya, MMA kariyerinde çıktığı 19 maçı da kazandı. Paulo Costa ise 13 maçtan galip ayrıldı.

Reyes vs. Blachowicz picks: How the public is betting UFC 253 light heavyweight title bout - DraftKings Nation

Gecenin yan ana maçında Dominick Reyes ile Jan Blachowicz UFC hafif ağır siklet kemeri için karşılaşacak. Bu kemer, Jon Jones’un ağır siklete geçmeye karar vermesiyle birlikte boşa çıkmıştı.

Dominick Reyes, kariyerinde çıktığı 13 maçın 12’sini kazandı. Reyes, tek mağlubiyetini son maçında Jon Jones’a karşı puanla aldı. Birçok kişi hakemlerin bu maçtaki puanlamasını eleştirdi. UFC de Jones’un hafif ağır siklette kalması durumunda Reyes ile rövanş maçına çıkacağını söyledi. Jones, ağır siklete geçince Reyes, boştaki kemer için maça çıkmaya doğal olarak hak kazandı.

Jan Blachowicz, son 3 yıldır gösterdiği performansla şampiyonluk adaylarından birisi oldu. Polonyalı dövüşçü, çıktığı son 8 maçın 7’sini kazandı. Bu süreçteki tek mağlubiyetini Thiago Santos’a 39 saniyede nakavt olarak aldı. Blachowicz, toplam MMA kariyerinde ise çıktığı 34 maçın 26’sını kazandı 8’ini kaybetti.

Gecenin ana kart maçları bu gece sabaha karşı TSİ 05.00’te başlayacak. Maçlar S Sport Plus’tan canlı olarak yayınlanacak.

ANA KART (TSİ 05.00 – S Sport Plus)

 • Israel Adesanya vs. Paulo Costa (UFC Orta Siklet Şampiyonluk Maçı)
 • Dominick Reyes vs. Jan Blachowicz (UFC Hafif Ağır Siklet Şampiyonluk Maçı)
 • Kai Kara France vs. Brandon Royval
 • Ketlen Vieira vs. Sijara Eubanks
 • Hakeem Dawodu vs. Zubaira Tukhugov

ALT KART (TSİ 02.00)

 • Diego Sanchez vs. Jake Matthews
 • Brad Riddell vs. Alex da Silva Coelho
 • William Knight vs. Aleksa Camur
 • Juan Espino vs. Jeff Hughes
 • Shane Young vs. Nate Landwehr