Justin Gaethje, Tony Ferguson’u Bitirdi!

Justin Gaethje, Tony Ferguson’u Bitirdi!

10 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: Ara Sahne

Merakla beklenen UFC 249, bu sabaha karşı Florida’nın Jacksonville şehrinde seyircisiz bir şekilde yapıldı.

Gecenin ana maçında Tony Ferguson ile Justin Gaethje UFC geçici hafif siklet kemeri için kozlarını paylaştı. Gaethje, müthiş bir performansa imza attığı maçı 5.rauntta teknik nakavtla kazandı ve UFC geçici hafif siklet şampiyonu oldu.

Justin Gaethje, maçın başından sonuna kadar attığı sert ve isabetli yumruklarla Tony Ferguson’un yüzünü tanınmayacak hale getirdi. Çok iyi bir oyun planı ortaya koyan 31 yaşındaki dövüşçü, rakibini 5.rauntta attığı yumruklarla devam edemeyecek duruma getirdi ve hakem Herb Dean’in araya girmesiyle maçı kazandı.

Justin Gaethje, bu sonuçla birlikte UFC hafif siklet şampiyonu Khabib Nurmagomedov’un zorunlu rakibi oldu. Gaethje, maçtan sonra yaptığı açıklamada; “Khabib, dünyanın en iyisi. 4 yaşımdan beri bu mücadeleler için çalışıyorum. ABD, Rusya’nın en iyilerine karşı temsil etmekten mutluluk duyarım. Onunla dövüşmekten başka bir isteğim yok.” dedi. Khabib ise maçtan sonra “Yorum yok.” diyerek tweet attı.

Gecenin yan ana maçında UFC horoz siklet şampiyonu Henry Cejudo ile Dominick Cruz karşı karşıya geldi. Cejudo, rakibini 2.raundun bitimine 2 saniye kala nakavt etmeyi başardı ve kemerini korudu. Cruz, karşılaşmadan sonra hakeme maçı erken durdurduğunu iddia ederek tepki gösterdi.

İkinci kez kemerini koruyan Henry Cejudo, maçtan sonra yaptığı açıklamada emekliye ayrıldığını söyledi. 33 yaşındaki dövüşçü, “Bu gece emekli oluyorum. 33 yaşındayım ve kariyerimle mutluyum. Yeterince spor yaptım artık uzaklaşmak istiyorum, eğlenmek istiyorum. 11 yaşından beri hayatımı bugün geldiğim noktaya ulaşmak için feda ettim.” dedi.

Gecenin diğer bir önemli maçında ağır siklet dövüşçüleri Francis Ngannou ile Jairzinho Rozenstruik karşı karşıya geldi. Ngannou, rakibini 20 saniyede nakavt etmeyi başardı. Jairzinho, nakavttan sonra uzun bir süre kendine gelemedi.