Khabib Nurmagomedov – Justin Gaethje Maçının Tarihi Belli Oldu

Khabib Nurmagomedov – Justin Gaethje Maçının Tarihi Belli Oldu

29 Temmuz 2020 Kapalı Yazar: Ara Sahne

UFC, merakla beklenen Khabib Nurmagomedov – Justin Gaethje UFC hafif siklet kemer maçının tarihini duyurdu.

UFC, Khabib Nurmagomedov ile Justin Gaethje’nin 24 Ekim’de yapılacak UFC dövüş gecesinde karşı karşıya geleceğini açıkladı. Maçın nerede yapılacağı ise henüz belli olmadı.

UFC hafif siklette şampiyon konumundaki Khabib ile geçiçi şampiyon konumundaki Gaethje, tartışmasız şampiyon unvanını ele geçirmek için kafeste kozlarını paylaşacak.

Bu ayın başında 57 yaşındaki babası Abdulmanap Nurmagomedov’u corona virüsü nedeniyle kaybeden Khabib, “Omurgamızı yitirdik. Baba, antrenör, kardeş ve bir ikondu. Ondan sonra hiçbir şey asla eskisi gibi olmayacak” ifadelerini kullanmıştı.

Khabib’e başsağlığı mesajında bulunanlar arasında Conor McGregor da yer almıştı. Khabib’in burada elde edeceği bir zaferi babasına armağan etmek istediği ve bunun için ekstra motivasyon ile hazırlandığı gelen haberler arasında.

31 yaşındaki Gaethje UFC 249’da Tony Ferguson’u mağlup ederek geçici kemerin sahibi olmuştu. Gaethje’nin 24 maçta 22 galibiyeti ve 2 mağlubiyeti bulunuyor.

Son olarak 7 Eylül 2019’da dövüşen ve Dustin Poirier’i yenen 31 yaşındaki Khabib Nurmagomedov ise 28 maçta henüz mağlubiyeti tatmadı.