UFC 251’de Kamaru Usman Kemerini Korudu!

UFC 251’de Kamaru Usman Kemerini Korudu!

12 Temmuz 2020 Kapalı Yazar: Ara Sahne

UFC 251, bu sabaha karşı Abu Dabi’deki Yas Adası’nda kurulan dövüş adasında yapıldı.

Gecenin ana maçında UFC yarı orta siklet şampiyonu Kamaru Usman ile Jorge Masvidal karşı karşıya geldi. 5 raunt süren mücadeleyi Usman, rahat bir puanlama sonucunda kazandı ve kemerini korudu.

Kamaru Usman, bu sonuçla birlikte 2.kez unvanını korumuş oldu. Nijeryalı dövüşçü ayrıca UFC’deki galibiyet serisini de 12 maça çıkardı. Jorge Masvidal ise ilk kez çıktığı UFC şampiyonluk maçından boynu bükük ayrılmış oldu. Masvidal’in üç maçlık galibiyet serisi de sona erdi.

Gecenin yan ana maçında UFC tüy siklet şampiyonu Alexander Volkanovski, eski şampiyon Max Holloway ile unvan koruma maçına çıktı. Volkanovski, çok yakın geçen puanlamada üstünlük kurarak hem kemerini korudu hem de rakibine rövanşı vermemiş oldu.

İlk unvan koruma maçından galip ayrılan Alexander Volkanovski, galibiyet serisini 19 maça çıkardı. Holloway ise son 4 maçındaki 3.mağlubiyetini alarak kötü gidişata son veremedi.

Gecede yapılan diğer şampiyonluk maçında Petr Yan ile Jose Aldo UFC horoz siklet kemeri için karşılaştı. Yan, rakibini 5.rauntta nakavt ederek şampiyon oldu.

Rus dövüşçü Petr Yan, 2 yıl önce geldiği UFC’de kısa bir sürede kemeri kazanarak büyük bir başarıya imza atmış oldu. Aldo ise horoz sikletteki ikinci maçını da kaybederek son yıllardaki kötü performansını devam ettirdi.

Gecede İsviçre adına dövüşen Türk asıllı dövüşçü Volkan Özdemir de kafese girdi. Volkan Özdemir, UFC’deki ilk maçına çıkan Çek dövüşçü Jiri Prochazka’ya ikinci rauntta nakavt oldu.

UFC 251’de gecenin performansı bonusunu Davey Grant ile Jiri Prochazka kazandı. Gecenin maçı bonusu ise Rose Namajunas – Jessica Andrade karşılaşmasına gitti.