UFC 251’e Son Dakikada Dev Maç

UFC 251’e Son Dakikada Dev Maç

6 Temmuz 2020 Kapalı Yazar: Ara Sahne

Bu hafta sonu Abu Dabi’deki Yas Adası’nda yapılacak UFC 251’de son dakikada büyük bir değişiklik yaşandı. Kamaru Usman’ın yeni rakibi Jorge Masvidal oldu.

Gecenin ana maçında Kamaru Usman ile kemer maçına çıkması planlanan Gilbert Burns’un koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine UFC, hızlı bir şekilde Usman’a yeni rakip arayışlarına başlamıştı. Jorge Masvidal’in 6 gün kala maça dahil olmayı kabul etmesi ile yeni ana maç belli oldu. Masvidal’in koronavirüs testi de pozitif çıkınca maç resmileşti. Masvidal, anlaşmanın ardından dövüş adasının bulunduğu Abu Dabi’ye doğru yola çıktı.

35 yaşındaki Jorge Masvidal, 19.UFC maçında ilk kez şampiyonluk kemeri için mücadele edecek. Masvidal, geçen yılın Kasım ayında Nate Diaz ile tek seferlik verilen BMF kemeri için karşılaşmış ve rakibini teknik nakavtla mağlup ederek kemerin sahibi olmuştu. Masvidal, son 3 maçında Darren Till, Ben Askren ve Diaz gibi güçlü isimleri mağlup ederek büyük bir çıkış yakaladı.

UFC 251 dövüş gecesi, 11 Temmuz Cumartesi gecesi Abu Dabi’deki Yas Adası’nda kurulan dövüş adasında yapılacak. Gecede Kamaru Usman – Jorge Masvidal UFC yarı orta siklet kemer maçının haricinde iki kemer maçı daha yapılacak. UFC tüy siklet şampiyonu Alexander Volkanovski, eski şampiyon Max Holloway ile rövanş maçına çıkacak. Petr Yan ile Jose Aldo da boşta olan UFC horoz siklet kemeri için mücadele edecek.