UFC’de Çifte Kemer Maçı Gecesi

UFC’de Çifte Kemer Maçı Gecesi

21 Kasım 2020 Kapalı Yazar: Ara Sahne

UFC 255, yarın sabah Las Vegas’taki UFC APEX’te yapılacak. Organizasyon birbirinden heyecanlı iki kemer maçına sahne olacak.

Gecenin ana maçında UFC sinek siklet şampiyonu Deiveson Figueiredo, Alex Perez ile unvan koruma maçına çıkacak.

Bu karşılaşmada Deiveson Figueiredo’nun ilk önce eski şampiyon Cody Garbrandt ile karşılaşması planlandı fakat Garbrandt sakatlığı sebebiyle maçtan çekilmek zorunda kaldı ve yerine Alex Perez’in çıkarılmasına karar verildi.

Deiveson Figueiredo, bu karşılaşma ile birlikte ilk kez unvanını korumaya çalışacak. Brezilyalı dövüşçü, Temmuz ayında Joseph Benavidez’i nakavt ederek kemerin sahibi olmuştu.

Alex Perez, bu karşılaşmaya üç maçlık galibiyet serisiyle geliyor. Perez; Mark de la Rosa, Jordan Espinosa ve Jussier Formiga gibi isimleri yenerek siklette üst sıralara tırmandı ve şampiyonluk maçına çıkmaya hak kazandı.

UFC 255: Can Maia Slay Goliath and Dethrone Shevchenko?

Gecenin yan ana maçında UFC kadınlar sinek siklet şampiyonu Valentina Shevchenko, Jennifer Maia ile karşı karşıya gelecek.

Bu siklette büyük bir hakimiyet kuran Valentina Shevchenko, Maia’yı da yenerek bu dominasyonu sürdürmeyi planlıyor. Kırgız dövüşçü, 2018 yılında Joanna Jedrzejczyk’i yenerek aldığı bu kemeri 3 kez korumayı başardı.

Jennifer Maia ise Valentina Shevchenko’yu yenerek yılın en büyük sürpizlerinden birine imza atmak istiyor. UFC’ye Invicta FC şampiyonu olarak gelen Maia, burada inişi çıkışlı bir grafik yakamıştı fakat son maçında Joanne Calderwood’u pes ettirerek kemer maçına çıkmayı hak kazandı.

UFC 255’in ana kart maçları yarın sabah TSİ 06.00’da başlayacak ve S Sport Plus’tan canlı olarak yayınlanacak.