Israel Adesanya Tartışmasız Şampiyon!

Israel Adesanya Tartışmasız Şampiyon!

6 Ekim 2019 0 Yazar: Ara Sahne

UFC 243, bu sabaha karşı Avustralya’nın Melbourne kentindeki Marvel Stadyumu’nda yapıldı.

Gecenin ana maçında UFC orta siklet şampiyonu Robert Whittaker ile geçici şampiyon Israel Adesanya karşılaştı. Adesanya, rakibini 2.rauntta nakavt etti ve yeni UFC orta siklet şampiyonu oldu.

2018 yılında UFC’ye giriş yapan Israel Adesanya, bu kadar kısa bir sürede UFC şampiyonluğunu kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Adesanya ayrıca bu sonuçla birlikte namağlup unvanını korudu. Nijeryalı dövüşçü, MMA kariyerindeki 18.galibiyetini aldı.

Kendi seyircisi önünde maça çıkan Robert Whittaker, gösterdiği performansla hayal kırıklığı yaşadı. Whittaker’ın bu karşılaşma ile birlikte 9 maçlık galibiyet serisi sona erdi.

Maçtan sonra yaptığı açıklamada Israel Adesanya, Paulo Costa’ya meydan okudu. Adesanya, “Burası benim octagonum. Onu parçalayacağım. Onun yüzünü düzeltmek istiyorum.” dedi.

Gecenin yan ana maçında Al Iaquinta ile Daniel Hooker karşı karşıya geldi. Hooker, Iaquinta’yı puanla (30-27, 30-27, 30-26) mağlup etti.

UFC 243’ü Marvel Stadyumu’nda 57.127 seyircinin izlediği açıklandı. Bu rakam UFC tarihinin en yüksek seyirci rakamı oldu.

Gecenin performansı bonusunu Israel Adesanya ile Yorgan de Castro kazandı. Gecenin maçı bonusu ise Brad Riddell – Jamie Mullarkey karşılaşmasına gitti.