Khabib Nurmagomedov ile Dustin Poirier Bu Akşam Karşılaşıyor

Khabib Nurmagomedov ile Dustin Poirier Bu Akşam Karşılaşıyor

7 Eylül 2019 0 Yazar: Caner Altıntaş

UFC 242 dövüş gecesi, bu akşam Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dhabi’de yapılacak.

Gecenin ana maçında UFC hafif siklet şampiyonu Khabib Nurmagomedov ile geçici şampiyon Dustin Poirier karşı karşıya gelecek.

Geçen yıl Conor McGregor’u mağlup ettikten sonra kafes dışına çıkarak kavgaya karışan Khabib Nurmagomedov, bu olaydan dolayı 9 ay men cezası almıştı. Cezasını Temmuz ayında tamamlayan Khabib, bu maçla birlikte kafeslere geri dönecek.

2018’in Nisan ayında Al Iaquinta’yı puanla mağlup ederek kemeri kazanan Khabib, bu maçla birlike ikinci kez kemerini korumaya çalışacak. Dağıstanlı dövüşçü, 2018’in Ekim ayında Conor McGregor’u pes ettirerek kemerini ilk kez korumuştu.

Dustin Poirier, Nisan ayında Max Holloway’i puanla mağlup ederek UFC hafif siklet geçici şampiyonluk kemerini kazandı ve Khabib Nurmagomedov’un zorunlu rakibi oldu. 30 yaşındaki dövüşçü, çıktığı son 4 maçı da kazandı.

Khabib Nurmagomedov, MMA kariyerinde çıktığı 27 maçın hepsini kazandı. Dustin Poirier ise 31 maçta 25 galibiyet 5 mağlubiyet aldı 1 maçı da sonuçsuz kaldı.

UFC 242’nin yan ana maçında hafif siklet dövüşçüleri Edson Barboza ile Paul Felder karşı karşıya gelecek. Bu iki isim daha önce 2015 yılında karşı karşıya gelmiş ve karşılaşmayı Barboza’yı puanla kazanmıştı.

UFC 242’nin ana kart maçları bu akşam TSİ 21.00’de başlayacak. Maçlar S Sport Plus’tan canlı olarak yayınlanacak.