Valentina Shevchenko, Uruguay’da Kemer Koruma Maçına Çıkıyor

Valentina Shevchenko, Uruguay’da Kemer Koruma Maçına Çıkıyor

10 Ağustos 2019 0 Yazar: Caner Altıntaş

UFC Fight Night: Shevchenko vs. Carmouche 2, bu gece sabaha karşı Uruguay’ın başkenti Montevideo’da yapılacak.

Gecenin ana maçında UFC kadınlar sinek siklet şampiyonu Valentina Shevchenko, Liz Carmouche ile unvan koruma maçına çıkacak.

Bu iki dövüşçü daha önce 2010 yılında karşı karşıya gelmişti. O karşılaşmayı Carmouche kazanmıştı. Kariyerinde 3 mağlubiyet bulunan Shevchenko, ilk mağlubiyetini bu maçta almıştı.

Sinek siklete geçen yılın Şubat ayında geçiş yapan Valentina Shevchenko, Joanna Jedrzejczyk’i mağlup ederek şampiyonluk kemerinin sahibi olmuştu. İlk unvan koruma maçına geçen Haziran ayında Jessica Eye karşısında çıkan Kırgız dövüşçü, rakibini ikinci rauntta nakavt etmeyi başarmıştı.

UFC kariyerine 2013 yılında başlayan Liz Carmouche, bu maçla birlikte ikinci kez kemer için mücadele etmiş olacak. Carmouche, daha önce 2013 yılında Ronda Rousey ile kemer maçına çıkmış ve rakibine ilk rauntta submission ile mağlup olmuştu.

Sinek siklete geçtikten sonra 3 maça çıkan Liz Carmouche, 3 maçın 2’sini kazandı 1’ini kaybetti. 35 yaşındaki dövüşçü, son iki maçında Jennifer Maia ile Lucie Pudilova’yı mağlup etti.

Gecenin yan ana maçında yarı orta siklet dövüşçüleri Vicente Luque ile Mike Perry karşı karşıya gelecek.

Gecede İsviçre adına dövüşen Türk asıllı dövüşçü Volkan Özdemir de kafese girecek. Volkan Özdemir, İsveçli dövüşçü Ilir Latifi ile karşılaşacak.

UFC Uruguay’ın ana kart maçları bu gece sabaha karşı TSİ 03.00’ten itibaren S Sport’tan canlı olarak yayınlanacak.