Valentina Shevchenko, Uruguay’da Kemeri Korudu

Valentina Shevchenko, Uruguay’da Kemeri Korudu

11 Ağustos 2019 0 Yazar: Caner Altıntaş

UFC Fight Night: Shevchenko vs. Carmouche 2, gece sabaha karşı Uruguay’ın başkenti Montevideo’da yapıldı.

Gecenin ana maçında UFC kadınlar sinek siklet şampiyonu Valentina Shevchenko, Liz Carmouche ile unvan koruma maçına çıktı. Shevchenko, rakibini 5 raundun sonunda puanla mağlup etti ve kemerini korudu.

Valentina Shevchenko, bu sonuçla birlikte Liz Carmouche’den 9 sene önce aldığı mağlubiyetin rövanşını almış oldu. Shevchenko, ayrıca UFC sinek siklet kemerini 2.kez korudu.

Profesyonel MMA kariyerinde 20.maça çıkan Liz Carmouche, bu mağlubiyetle birlikte kariyerinideki 7.mağlubiyeti aldı. 35 yaşındaki dövüşçü, ikinci UFC kemer maçında da mağlup olmuş oldu. Carmouche, daha önce 2013 yılında Ronda Rousey’e de kemer maçında yenilmişti.

Gecenin yan ana maçında yarı orta siklet dövüşçüleri Vicente Luque ile Mike Perry karşılaştı. 3 raunt süren mücadeleyi Brezilyalı dövüşçü Luque, puanla mağlup etti. Luque, bu sonuçla birlikte galibiyet serisini 6 maça çıkardı.

Gecede İsviçre adına dövüşen Türk asıllı dövüşçü Volkan Özdemir de kafese girdi. İsveçli dövüşçü Ilir Latifi ile karşılaşan Volkan Özdemir, rakibini 2.rauntta nakavt etti.

UFC Uruguay’da gecenin performansı bonusunu Volkan Özdemir ile Veronica Macedo kazandı. Gecenin maçı bonusu ise Vicente Luque – Mike Perry karşılaşmasına gitti.